ROK 2019

05.01.2020

V první řadě bych Vám chtěla všem popřát krásný rok 2020, spoustu nádherných zážitků, štěstí a hlavně pohodu! 
Je to pro mě zlomový rok. Já vím... fráze, kterou používá spoustu lidí. Ale tohle je poprvé v životě, kdy cítím, že si nic nenamlouvám, že opravdu ta energie se bouří ze všech stran a stříká všude kolem mě, ať už v pozitivním smyslu, tak i přechodně v negativním. Ale jede to na plný pecky! :-) 

Já vím, taky jsem čekala, že těch článků bude více. Ale nedá se svítit, rok 2019 byl šílený, tak jsem si konečně k tomu sedla. Přemýšlela jsem, co napíšu, o čem vlastně budu psát, kolik článků jsem to chtěla vydat? 


Jenže, lenost matka blbosti, že jo? 

Nakonec jsem se rozhodla, že Vám sepíšu jeden, do kterého se budu snažit smrsknout všechno pro mě důležité. :-) 


Loni jsem zažila tolik nádherných a smutných momentů, že bych z toho dnes napsala i knihu. Ale vypíchnu Vám pár těch pěkných, které měly pro mě smysl a díky kterým jsem tam, kde jsem teď. 

Co beru jako velké plus a pozitivum je dovolená. Tu potřebuje každý a i když se toho dělo kolem tolik, byla boží. 
Jely jsme s kamarádkou na Łebu do Polska a udělaly jsme dobře! Tolik krásných fotek, co vznikly. Paráda. A moře uklidňuje, takže balzám pro duši. 
Doporučuji všem, co mají rádi písek, moře, duny a fotky hlavně. Zajeďte si autem do Polska, máte to za humny. 

Teď jsem si vzpomněla, jak jsme fotily úplně první fotky u moře. Tak jsem měla v okrajích fotky černé fleky. A říkám Kačce, že asi budeme muset do nějakého velkého města a musím sehnat foťák nový, protože mi asi odchází závěrka. 

Posílám fotku kamarádovi a on mi píše. 

Nemáš náhodou špatně dotaženou sluneční clonu? :-)
V žádném případě, přece nejsem blbá. :-) 

No, asi mi vítr profoukl mozek a nějak mi nedošlo, že to může být taková blbost. Takže výlet za novým foťákem se nekonal. 
Tedy, né zrovna v Polsku.


Ale pár měsíců na to, jsem došla k závěru, že moje 6D už je pro mě slabé a nějak z něj nedokážu vytáhnout více. A pořád jsem si hrála s myšlenkou, že jestli chci nový foťák, tak to nebude od canonu. SONY? 
Kačiiiii? Vždyť bys musela všechno rozprodat a úplně od znova. 

Udělala jsem to, udělala jsem jedno z mých fotografických rozhodnutí, které beru jako velké plus a krok dopředu. První focení se sony A7III
První focení se sony A7III

Slibovala jsem článek na téma SONY, tak to zkusím shrnout vše sem a budu se snažit Vám aspoň přiblížit, proč je pro mě sony lepší.Přecházela jsem z CANONU 6D, objektivy jsem měla sigma art 35-1.4mm, canon 85-1.8, canon 50-1.8mm. 
Momentálně vlastním SONY A7III, objektivy sony 35-1.8mm a 85-1.8mm. 

 I když si myslím, že bych  nedokázala popsat technické parametry do detailu, apod. Tak s klidným svědomím můžu říct, že tady nešlápnete vedle.

Určitě by si měl každý majitel fotoaparátu uvědomit, co vlastně fotí. Jestli lidi, krajinky, svatby. A podle toho si i vlastně nakupuje techniku ( řekněme hlavně objektivy ), které jsou nejdůležitější. Podle toho co fotíš, kupuješ objektiv. 
Já jsem spokojená s pevnými skly a neměla bych. 

35-tka je širší a vyhovuje mi i na jiné záběry. 
Pořád se se sonkou v podstatě seznamuji, ale jde nám to rychle. :-) 

Co bych určitě vypíchla jako velké plus je to, že od té doby co ji mám, jsem si zvykla nekoukat do hledáčku a ostřím ručně na displayi a koukám jen na něj a je to pro mě nejen pohodlné, ale tím, že je display vyklápěcí, tak si nemusím lehat na zem nebo někde skákat po výškách, stačí ho vyklopit. Rozhodně je to pro mě velké plus a jsem za to ráda! Rychlost také a ostření je pro mě taková alchymie, myslím, že ještě nemám v ruce ostření tak rychle, jak bych potřebovala. Ale je to prostě jiný, k sony si člověk musí najít cestu a lásku. Jinak ho podle mě nebude bavit. 

Já jsem člověk, který má ráda změny, takže pro mě to je v tomto případě plus, protože mě to neodradilo. 

Kdyby jste měli nějaké dotazy ohledně sony, ptejte se. Ráda odpovím, pokud budu vědět. :-) 


Mimo tyto změny, jsem se opět stěhovala, jak jinak. Mám to už pomalu jako koníček :-) ... Ale, tohle stěhování jsem si užila. A protože mám ráda ty změny a dělám je ve svém životě vždy s tím nejlepším přesvědčením, tak tato pro mě znamenala moc. A užívám si to denně. Protože každá změna, ať už pozitivní nebo negativní, je dobrá. 

Loni jsem chtěla dopsat knihu, konečně. Zase se nepodařilo. Vše šlo stranou, věnovala jsem veškerý čas práci, bydlení a všemu kolem. 
Tentokrát necítím žádné zklamání, že jsem to nedotáhla. Beru to tak, že všechno má stejně svůj čas. Tak jako jsem do nedávna neměla konec knihy, tak se stejně svět nezhroutil, že jo. Tak se ani nic nezměnilo, když kniha ještě není hotová. Až bude, tak prostě bude. :-) 

Jak bych tedy shrnula uplynulý rok 2019? 
Spoustu změn, zážitků. Vytřídila jsem lidi kolem sebe, začala jsem více přemýšlet nad tím, koho vedle sebe potřebuji a uvědomila jsem si, že tam, kde cítím, že to nemá smysl, tak nebudu vytrvávat. Že lidi, které chci kolem sebe mít, mě mají inspirovat, učit. A že opravdu 5 nejbližších lidí mě formuje a že chci mít kolem sebe jen kvalitní přátele a inspirující lidi, kteří smýšlejí stejně a mají stejný směr v životě jako já. 
Přestala jsem sledovat postupně všechny lidi na sociálních sítích, kteří mi nic nedávají nebo nerezonuji s jejich postojem a názorem na život. A naopak jsem začala sledovat lidi, kteří něco dokázali, umí se postavit na nohy, když spadnou a dokážou lidem otevírat oči a více přemýšlet nad tím, že život není jen o tom řešit ostatní, co kdo si koupil a jaká je nejlepší rtěnka teď na trhu. A hlavně jsem přestala poslouchat lidi, kteří si furt na něco stěžují a nedělají s tím nic. 


A jaký je můj začátek roku? 
Velmi pozitivní a zlomový, hlavně v mém myšlení. Chci se více věnovat sobě a osobnímu rozvoji, lépe si plánovat čas na práci a soukromý život. Více pohybu, lépe se stravovat, lépe spát. 

Každý den věnovat alespoň hodinu času tomu, abych si plnila sny. Každý den pro to něco udělat, protože malými kroky se můžu dostat dál. Pokud neudělám nic a budu o tom jen mluvit, nemůže se nic přece stát. 
A Nový rok začal slibně, udělala jsem si čas pro sebe a opravdu se věnovala tomu, abych mohla v tomto roce tvořit něco, co pro mě má smysl, je krásné a já dokážu u toho vypnout a jsem sama sebou. 

Tento týden, až to bude hotový, Vám představím ukázku toho, co se chystá. 
Strašně se těším, co na to řeknete. Dost dlouho jsem přemýšlela nad tím, co vlastně bych ještě chtěla dělat, abych u toho byla šťastná a zároveň si odpočinula svým způsobem od všeho kolem. A konečně jsem na to přišla. :-) 

Rozhodně bych se chtěla více věnovat instagramu, videím, fotkám před a po. Udělat pěkný portfolio makeupu a vlasového stylingu. Protože právě ten styling je moje další láska a fakt mě to baví, učit se nový věci, dělat lepší a lepší účesy. Určitě bych letos chtěla dělat foto kurzy, protože si myslím, že mám co předat a je o to zájem, tak to jen dobře naplánovat a vymyslet. 

A dalších XY plánů, které když se podaří, bude to super, pokud ne, podaří se jindy nebo se prostě nic nestane, že jo. Hlavně nebrat všechno tak vážně a nedělat si ze všeho hlavu. A nebát se to prostě zkusit.
Protože strach je nejhorší věc na světě a dokáže zabíjet sny. :-) 

Tak jo, myslím, že víc ze mě dnes nevypadne. Pokud se Vám příspěvek líbil a chtěli by jste další a klidně konkrétně na nějaké téma, budu ráda za zpětnou vazbu. 

A co zajímá mě? 
Taky máte dobrý pocit, že letos to bude jízda a těšíte se na tento rok, co nám přinese? 

Mějte krásné dny, K.